فرماندار سیریک گفت:

 پیش بینی می شود امسال بیش از ۵۰۰ هزار نفر میهمان نوروزی از شهرستان سیریک دیدن نمایند.

آخرین جلسه شورای اداری شهرستان سیریک به ریاست محمد فلاح کهن فرماندار سیریک ، و با حضور دهقانی معاون فرماندار ، محسنی و ملاحی بخشداران بخش مرکزی و بمانی ، روحانیون معظم ، مسئولین ادارات و نهادها ، دهیاران و شوراهای اسلامی و معتمدین و ائمه جمعه و جماعت در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سیریک و رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان سیریک در جلسه شورای اداری گفت: تعداد  20 مدرسه و 2 سالن برای اسکان میهمان نوروزی شهرستان به همراه 180 فروند قایق و یک فروند اتوبوس دریایی جهت جابجایی و تفریح مسافران در خور آینی ، اسکله بندر کوهستک واسکله سیریک  مهیا شده است .

محمد فلاح کهن با بیان اینکه وجود توریست  موجبات رونق اقتصادی و هم‌چنین اشتغال‌زایی منطقه را فراهم می سازد افزود: در حال حاضر نگاه به بحث توریست، نگاهی متفاوت با آنچه که در گذشته بوده داریم چرا که حضور توریست و گردشگر در مناطق مختلف ضمن تبادل فرهنگ و آداب و رسوم و سنن مردم و آشنایی با موقعیت ها ، جاها و مکان های تفریحی و دیدنی می‌تواند موجبات رونق، آبادانی، اشتغال‌زایی و توسعه را فراهم سازد.                          

وی اظهار داشت: مهمترین مکان ها و جاهای دیدنی و تفریحی شهرستان سیریک جنگل های حرا و خور آذینی  ، بندر کوهستک ، قدمگاه شاه نعمت الله ولی پالور ، بازارچه میشی ، سد و باغ های کنارجو و سواحل گهردو ، کرپان ، زیارت ، بنداران ، کناردان و شهر سیریک میباشند.                                                                                                                                                  

فلاح کهن همچنین بیان کرد: با استعانت از خداوند متعال در اولین روز از سال نو  فعالیت رسمی اسکله های بندر کوهستک و اسکله چند منظور سیریک  در زمینه های  مختلف  صادرات  و واردات  و صید و صیادی خبر داد.                                                                                     

سال گذشته شهرستان سیریک بعد از شهرهای بندر عباس ، کیش و قشم چهارمین شهر گردش پذیر استان شده است. که پیش بینی می شود امسال بیش از 500 هزار نفر میهمان از شهرستان سیریک دیدن نمایند.                                                                                     

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در پنجشنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 11:3 |

موقعیت جغرافیایی شهرستان سیریک :

شهرستان سیریک با مساحتی حدود 3351 کیلومتر مربع در فاصله 175 کیلومتری مرکز استان هرمزگان قرار دارد که از سمت شمال به شهرستان میناب از جنوب به شهرستان جاسک از شرق به ارتفاعات بشاگرد و سندرک و از غرب به دریای مکران (عمان ) محدود می شود براساس آخرین سرشماری نفوس مسکن جمعیت شهرستان 40000 نفر برآورد شده این شهرستان دارای 2 بخش بمانی و مرکزی؛ 4 دهستان بمانی ، شهید مردان ،سیریک و بیابان و دارای تعداد 80 روستا میباشد روستاهاي داراي دهيار 33 روستا - آب و هوای آن در تابستان گرم و خشک و زمستان معتدل میباشد.

شهر سیریک: شهر بندر سیریک در باختر شهرستان میناب در مسیر راه آسفالته میناب – جاسک و در کنار آب های دریای مکران (عمان ) در 26 درجه و 31 دقیقه پهنای شمالی و 57درجه و 6 دقیقه درازای خاوری نسبت به نیمروز گرینویچ قرار گرفته و میانگین بلندی آن از سطح دریا 6 متر میباشد و فاصله آن تا شهر میناب 75 کیلومتر است بندر سیریک در کنار دریای عمان با شن های سفید و نقره ای بکر و سواحل گسترده ماسه ای و آب های زلال آبی در پهنه کبود دریای است در سیریک از هیاهوی شهرنشینی بزرگ اثری نیست .

آداب و رسوم :

آداب و رسوم مردم سیریک سراسر بردباری و پایداری ، عزت و سربلندی است مردم سیریک به زبان فارسی و گویش های محلی ( لهجه ای شیرین از زبان فارسی) سخن می گویند و مسلمان شیعه و سنی (شافعی) در جوار همه زندگی مسالمت آمیزی سپری میکنند.

آثار تاریخی شهرستان:  

 

قلعه شاداب (کلاگت) :این قلعه در 45 کیلومتری مرکز شهرستان و بر فراز صخره های بلند روستای کنارجو از توابع بخش بمانی قرار دارد. که بر سه طبقه تقسیم میشود از آن قلعه سفال های رنگارنگی مربوط به قرون متاخر اسلامی بدست آمده و به نظر می رسد از قرن نهم تا یازدهم هجری مورد استفاده بوده است .

قدمگاه شاه محمد ولی در روستای پالور: از توابع بخش بمانی یکی از اماکن مذهبی و مورد توجه مردم شهرستان و شهرستان های همجوار است که در جوار درختان کهنسالی به نام لور قرار دارد. که از قدمت بالایی برخوردار است و بیشترین گردش گر را در طول سال و بویژه در ایام نوروز به خود جای می دهد. 

معبد عشاق روستای گروگ : این بنا افسانه ای نقل می شود که حدود چهار صد سال پیش دو نوجوان از طوایف متخاصم به هم دل می بندندو با مخالفت شدید روبرو می شوند که بعد از مرگ آن دو نگون بخت این مکان به جای آب با شیر شتر می سازند .

قلعه سیریک واقع در سیرک کهنه: و در فاصله 3 کیلومتری شهر سیریک که به نام کلات میر حاجی معروف است این قلعه امیر نشین در قرن هشتم تا دهم هجری مورد استفاد بوده.

ساحل زیبای بندر کوهستک مركز بخش بماني شهرستان سيريك :

ساحل زیبای بندر کوهستک که مرکز بخش بمانی است این بندر قدیمی سواحل شنی زیبایی دارد و یکی از مناطق گردشگر پذیر شهرستان است ایجاد پناهگاه ( موج شکن) صیادی و تجاری برای شناور های کوچک و بزرگ (قایق و لنچ) از دیگر جاهای دیدنی آن می باشد.

سواحل شني و ماسه اي زيباي روستاي كرپان و روستاي گهردو از توابع بخش بماني شهرستان كه در دو طرف شمال و جنوب ساحل بندر كوهستك  قرار دارند

سواحل زیبای سیریک تا روستای گروگ:

وجود سواحل زیبای شنی واقع در حد فاصل بین گروگ تا سیریک و احداث بندر گاه چند منظور در سیریک از مزیت های منطقه است

بازارچه بزرگ میشی:

بازار بزرگ میشی در فا صله 5 کیلومتری جنوب شهر سیریک واقع در بین جاده اصلی سیریک – جاسک قرار دارد، که دارای 180 دهنه مغازه ،مجتمع خدماتی رفاهی -، کارخانه یخ و... میباشد. که در طول سال و بخصوص ایام نوروز پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور میباشد. در این بازار اکثر اجناس خارجی و با قیمت مناسب عرضه می شود.

باغات و مرکبات و صیفی جات :

وجود سدهای تقربیا خاکی بزرگ در روستاهای کنارجو ، سرارو ، پگو و کرپان و رودخانه های فصلی و جلگه های آبرفتی و خاک حاصلخیز باعث شده کشاورزی در مناطق مهمانی ، سرزه ، پابیر ، گرائیگ ،کنارجو و کرپان رونق قابل توجه ای داشته باشد .

جنگل های حرا و چندل خور آذینی:

حرا درختی است شورزی که هنگام مد دریا تا گلوگاه در آب فرو می رود و به کمک خاصیت تصفیه ای پوسته اش آب دریا را جذب و نمک آن را دفع میکند. جنگل های حرا  در نزدیکی روستای گناری با وسعتی 500هتکتار گسترش یافته اند .وجه تمایز آن با سایر رویشگاه های ماندابی سواحل جنوبی ایران وجود دو گونه گیاهی مانگرو و گونه منحصر فرد چندل در کنار یکدیگرند.

صنایع دستی :

تبلور زیبای هایی هر ملتی در فرهنگ و به خصوص هنر رخ می نمایاند. هنر با زندگی مردم این منطقه آمیخته است و جزئی از وجود آنهاست هنر های دستی رایج در این منطقه شامل برقع دوزی ، سوزن دوزی ، زری بافی ، گلابتون دوزی ، و گرگور بافی ، ، سوند بافی ، چادر شب بافی و سبد بافی از صنایع دستی منطقه می باشد.

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در پنجشنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 10:31 |

شهید نظر میکند به وجه الله

نهمین یادواره شهداء شهرستان سیریک باشرکت محمد فلاح کهن فرماندار سیریک محسنی و ملاحی بخشداران مرکزی و بمانی ف دهقانی معاون فرماندار ، نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج ، سردار مشیدی عضو شورای فرماندهی نیروی دریایی سپاه ، سردار فتوحی جانشین تیپ الغدیر ،جمع کثیری از برادران و خواهران اهل تسنن و تشعیه ، مسئولین شهرستان های سیریک ، میناب ، بشاگرد ، روحانیون ، خانواده های معظم شهداء ، رزمندگان ، جانبازان در محل گلزار شهدای دهستان شهید مردان با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری و مداحی اهل بیت حاج محسن طاهری برگزار شد.                                                     

در این مراسم عضو شورای فرماندهی نیروی دریایی سپاه گفت: ( مکتب نورانی اسلام ، مردمی متدین و متعهد  و رهبری شجاع ، دلیر و آگاه ) را سه عامل و رکن اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پایداری آن در حفاظت و حراست از کیان ، عزت و سربلندی میهن اسلامی در مقابل دشمنان از اول انقلاب تا کنون برشمرد.  

                             

سردار مشیدی افزود: ترس و نگرانی شدید دولت های غربی و دشمنان اسلام بویژه امریکا  و اسرائیل  در دنیا ازگسترش و فراگیری ، اسلام در کشورهای منطقه و عربی  در جهت بخطر افتادن موقعیت و منفعت آنها دانست.    

    

وی اظهار داشت: امروز یکی دیگر از ترفندهای دشمنان انقلاب و اسلام استحاله کردن نیروهای مومن ، متدین و انقلابی در خارج کردن آنها و جدایی میان امت اسلام و رهبری است که فتنه های اخیر  کشور را نمونه ی از دسیسه ها و نیرنگ های ضد اسلامی دانست.

سردار مشیدی بیان کرد: ما باید با بصیرت ، خداشناس ، دشمن شناس ، امام شناس، موقعیت شناس باشیم و از امام و رهبر خود اطاعت محض داشته باشیم  . زیرا در حال حاضر یکی از مشکلات مردم کشورهای آزادی خواه منطقه جهت برقراری عدالت را عدم وجود رهبری با ایمان ، با دانش و آگاه به زمام امورات مختلف است.  

                                                                                                                                                                                                

سردار فتوحی جانشین تیپ الغدیر نیز با بیان اینکه شهداء در نماز شب ها و توسلات به خدا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) معامله و درس ایمان ، عشق و معرفت در راه رضایش خواستار بودند افزود: درجهان امروز و دنیای اسلام مردان اسلامی باید در یک جبهه و زنان باید در سه جبهه بر علیه دشمنان انقلاب و اسلام بجنگند .   

در این مراسم همچنین دبیر ستاد یادواره شهداء دادخدا قلندری و رئیس ستاد و فرماندار سیریک محمد فلاح کهن درباره ارزش ، جایگاه و منزلت شهداء و خانواده های شهداء و وظیفه مردم و مسئولین در قبال شهداء و خانواده شهداء و پاسداری از خون شهداء در جامعه سخنانی بیان کردند.

شهرستان سیریک 11 شهید دوران دفاع مقدس دارد.

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در سه شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 13:55 |

برپایی نمایشگاه معضلات اجتماعی مواد مخدر سیریک

نمایشگاه معضلات اجتماعی اعتیاد شامل ۲۰۰۰ عنوان عکس ، کاریکاتور ، کتاب و فیلم ، همراه با برگزاری کلاس های آموزش بیش از ازدواج ، آموزش پیشگیری از اعتیاد ، کلاس های مشاور ترک اعتیاد و  کلاس های روانشناسی  با حضور خانواده ها  به مدت یک هفته در محل سالن تربین بدنی شهر سیریک با همکاری اداره بهزیستی سیریک و موسسه فرهنگی آموزشی آوای امید در دو نوبت صبح ها 8 صبح الی 12 و بعدازظهر ها 14 الی 18 با حضور محمد فلاح کهن فرماندار ، محسنی بخشدار مرکزی فرماندهان انتظامی و نظامی ، روحانیون و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.  

در این مراسم سرپرست اداره بهزیستی سیریک گفت: اعتياد، يک بيماري اجتماعي همراه با عوارض جسمي و رواني است که هزينه هاي مالي و معنوي بسياري به کشورها تحميل مي سازد، و در سالهای اخیر سوداگران مرگ با قاچاق مواد مخدر جدید به داخل کشور نسل جوان جامعه را که نسبت به عوارض این مواد آگاهی ندارند مورد هدف قرار داده است.

محسن رحیمی بر لزوم آگاه سازی جامعه برای مقابله با گسترش مواد مخدر در کشور تاکید کرد و افزود: عدم آگاهی نسبت به مواد مخدر یکی از دلایل عمده گرایش جوانان به سمت این مواد می باشد.و باید جوانان و خانواده ها را با انواع این مواد مخدر صنعتی و غیر صنعتی و عوارض مصرف آنها آشنا کرد.

وی با بیان اینکه اعتياد به موادمخدر را  يکي از مهم ترين مشکلات اجتماعي و اقتصادي جوامع برشمرد خاطر نشان کرد : عوارض ناشي از آن، تهديدي جدي براي جامعه بشري، محسوب و موجب رکود اجتماعي در زمينه  هاي مختلف مي شود و ويران گريهاي حاصل از آن، زمينه ساز سقوط بسياري از ارزش ها و هنجارهاي فرهنگي و اخلاقي از جمله گسترش جرائم اجتماعي است 

رحیمی با توجه به افزایش تولید مواد مخدر در سالهای اخیر بخصوص در کشور افغانستان اظهار داشت: با ورود نیروهای غربی به کشور افغانستان که با شعار مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت عملا در سال های اخیر شاهد افزایش چشمگیر تولید این مواد در افغانستان می باشیم. 

وی اضافه کرد: اهميت تبليغ همگاني درباره ضدارزش بودن مصرف مواد مخدر نبايد دور از برنامه های مبارزه با این پدیده شوم باشد زيرا بي شک امروز وظيفه تبليغ در اين زمينه، به رسانه ها محدود نمي شود، بلکه بايد در همه سطوح اجتماعي از جمله مدرسه، دانشگاهها  و خانواده بصورت کارشناسانه جهت اثر گذاری در جامعه صورت پذیرد.
 

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 13:21 |

 اعزام ۱۶۰ دانش آموز دختر مقطع متوسطه شهرستان سیریک

به اردوی راهیان نور

فرماندار سیریک در همایش  یک آینه یک بستگی،و مراسم استقبال از دانش آموزان  در دبیرستان مهدیه بمانی که با پهن کردن سفره هفت سین  و پرده برداری نمادین از یادمان شهداء در مدارس شهرستان سیریک همراه بود گفت: افزایش روز افزون هجمه های دشمنان در قالب جنگ نرم و تهاجم فرهنگی با به راه انداختن شبکه های ماهواره ای تحت عناوین مختلف از نقشه های شوم آنان در به انحطاط کشیدن جوانان  و نوجوانان پاک ایران اسلامی است که برای مقابله با این فتنه ها باید فعالیتهای فرهنگی جهادی برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت مانند اردوی های راهیان نور در سطح جامعه فراگیری و دارای جایگاه و ارزش خاص باشد.

محمد فلاح کهن افزود: آشنايي نسل جديد با شهدا، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و شناسايي دستاوردهاي جامعه ايثارگري با موضوع ايثار و شهادت از جمله اين اهداف برای جوانان و نوجوانان ایران اسلام در قالب برنامه های مختلف فرهنگی و هنری است.

وی با بیان اینکه سرزمين پاك ايران  بيش از هر جاي ديگر مفتخر به داشتن ارزش هاي والا و اصيلي است كه نمونه آن را در كمتر جايي از دنیا مي توان يافت اظهار داشت:. فرهنگ ايثارو شهادت يكي از آن ارزش ها خواند كه همزمان با تاريخ اين سرزمين شكل گرفته است وهميشه از جايگاه ويژه اي برخوردار بوده و امروز در جامعه ي ما اين حقيقت والا، شناخته شده و پذيرفته شده است كه مردن به خاطر آرمان ها و هدف هاي والايي كه در جان آدمي دارد به یک فرهنگ تبديل شده است.

فلاح کهن بیان کرد:يكي از ويژگي هاي بارز و منحصر بفرد انقلاب اسلامي ، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت خلق تفكر و فرهنگي غني و فرهنگ مقاومت و پایداری است كه با شورانگيزترين حركت انقلابي و ديني مردم مي تواند تماميت ارضي و استقلال كشور را در هر دوره و زماني تضمين نماید.

 قلندری مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک نیز در این مراسم اضافه کرد:  تعداد 160 دانش آموز دختر مقطع متوسطه شهرستان سیریک در قالب 4 اتوبوس به مدت 5 روز  جهت بازدید و آشنایی بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان اسلام در سرزمین های مناطق جنگی دوران دفاع مقدس از شهرهای سوسنگرد ، دهلاویه ، هویزه ، فکه ، طلائیه ، اروند کنار و شلمچه اعزام شدند.   

لازم به توضیح است همایش یک آینه ، یک بستگی در دبیرستان مهدیه بمانی شهرستان سیریک با حضور فلاح کهن فرماندار سیریک ، محسنی بخشدار مرکزی سیریک ، قلندری مدیر آموزش و پرورش ، تعدادی از مسئولین ، بسیجیان و پاسداران و جمعی کثیری از فرهنگیان و دانش آموزان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد.  

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در یکشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 16:5 |

بیا بشنو حدیث عاشقان را                                                       

                     حکایت های سیر عارفان را

رئیس ستاد یادواره شهداء و فرماندار شهرستان سیریک گفت: یادواره شهدا یادآور رشادت ها، ایثارگریها، گذشت و فداکاری های شهیدان هشت سال دفاع مقدس است و ما مدیون این دلاوری ها و قهرمانی  این بزرگان هستیم. محمد فلاح کهن افزود: برپایی این گونه آیین ها علاوه بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، باعث ترویج آرمان های آنان در بین نسل جدید خواند و شهادت را یکی از نعمت های بزرگ دین اسلام و فرهنگ شهادت و یادواره شهداء را در جامعه امروزه راه  ارتباطی بین نسل گذشته و حاضر دانست.


وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی با شهادت پیروز شده، با شهادت به پیش رفته و با شهادت دستاوردهای آن در سطح جهان گسترش یافته و تنها راه ادامه آن، ترویج این فرهنگ و تکریم شهدا برای نسل جوان به منظور سرلوحه و چراغ زندگی قرار دادن، در همه عرصه های زندگی لازم و ضروری است 

 دبیر یادواره شهداء شهرستان سیریک بیان کرد: هر یک از شهدای دفاع مقدس بزرگوارانی هستند که به خاطر دفاع و پشتیبانی از کیان و شرف ملت ایران از جان خود گذشتند لذا برگزاری یادواره ها قدردانی بسیار اندکی و ناچیزی از فداکاری های شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی است.

داد خدا قلندری برادر شهید و دبیر یادواره گفت : نهمین یادواره شهداء شهرستان سیریک 23 اسفند ماه سال جاری همچون سال های گذشته  با شرکت گسترده و پرشور خانواده های معظم شهداء ، جانبازان ، رزمنده گان ، مردم و مسئولین استانی و کشوری در دهستان شهید مردان با حضور مداح اهل بیت حاج محمد رضا طاهری و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار می شود. .

جلسه هماهنگی و پشتیبانی نهمین یادواره شهداء شهرستان سیریک به ریاست محمد فلاح کهن فرماندار سیریک ،دهقانی معاون فرماندار ،محسنی و ملاحی بخشداران مرکزی و بمانی ، روحانیون معظم ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، مسئولین ادارات و نهادها و جمعی از دهیاران ، شوراها و معتمدین در محل سالن اجتماعات فرمانداری سیریک برگزار شد.

.
شهرستان سیریک  دارای 11 شهید دوران دفاع مقدس میباشد.  

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 9:47 |
فرماندار سیریک گفت :

 طبیعت، برای بقای نسل بشر آفریده شده است و

 پیوندی ناگسستی میان انسان و طبیعت وجود دارد.

بمناسبت هفته منابع طبیعی همایش طبیعت و حیات با حضور محمد فلاح کهن فرماندار سیریک محسنی و ملاحی بخشداران مرکزی و بمانی ، شعبانی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری سیریک ، تعدادی از مسئولین اداره منابع طبیعی استان و دهیاران و شوراهای اسلامی  بمنظور اهمیت و نقش فضای سبز در زندگی انسان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سیریک در همایش طبیعت و حیات گفت:طبیعت و محیط زیست موهبت خداوند است و طبیعت را بستر رشد و تعالی انسان ها در روی زمین دانست.

محمد فلاح کهن افزود: طیبعت نعمتی است که خداوند به امانت در اختیار همه انسان ها قرار داده تا آدمیان در برابر چگونگی استفاده و بهره برداری از آن سهیم باشند.

فلاح کهن با بیان اینکه آلودگی محیط زیست  بر کیفیت و چرخه طبیعی  تاثیر گذار است بیان کرد:. آلودگی محیط زیست پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها  بدنبال دارد. و در جهان  امروز، مسئله آلودگی یکی از مهم ترین و حادترین مشکل تمدن انسانی است و نقش انسان را در آلودگی محیط زیست بسیار چشم گیردانست .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیز افزود: شهرستان سیریک با 887/28 هکتار جنگل ، 727/52 هکتار مرتع و 557/139 هکتار بیابان دارد.

مهندس عنایت الله شعبانی گفت:در راستای افزایش سطح جنکل ها و پوشش مرتع و گیاهی شهرستان سیریک تا کنون بیش از 25 سد خاکی و ملاتی با حوزه آبخیزداری 24 میلیون متر مکعب ،  700 هکتار جنگل های دست کاشت ، 400 هکتار جنگل های خلیج عمانی و درختچه ها مانند درختان مانگرو ، کرت محلی ، مغیر ، تچ ، کرت دریایی ، آمپلی ثت ، کهور و توج کاشته شده است.

وی اظهار داشت: منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیریک برای بیابان زدایی و جنگل کاری و پوشش مرتع در سال جاری بیش از 3 میلیارد ریال هزینه کرده است.

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در پنجشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 14:47 |

تیم فوتسال دانش آموزان دختران سیریک قهرمان استان شد.

مدیر آموزش و پرورش سیریک در مراسم استقبال از تیم قهرمان استان گفت:امروزه نه تنها ضرورت و اهمیت ورزش بر کسی پوشیده نیست بلکه به نظر می رسد که فعالیت های جسمانی و ورزش برای بانوان نسبت به آقایان ازضرورت بیشتری برخوردار دانست.

دادخدا قلندری افزود:زنان از لحاظ مادری در جامعه سهمی بزرگ  بر عهده دارند و ورزش آن ها را برای انجام وظایف مقدس مادری آماده تر می سازد و باعث می شود تا آنها  نسلی سالم و فعال و نیرومند تحویل جامعه نمایند.  

وی اظهار داشت: حرکت و فعالیت ، یک غریزه طبیعی در انسان است و نداشتن تحرک کافی و نبودن فعالیت های مناسب بدنی دستگاههای مختلف بدن را دچار اشکال می سازد و این اشکال با احساس ضعف و تبدیل آن به بیماریهای مختلف مانند بالا رفتن سریع ضربان قلب ، خستگی زود رس ، کم خونی ، عدم داشتن توانایی بدن در مقابل با بیماریها  بدن انسان را طی گذشت زمان مشخص بیمار و دچار مشکلات مختلف می سازد.

قلندری بیان کرد: زنان از نظر جسمانی دوره های مختلفی در زندگی دارند .که تغییرات زیادی در جسم و روان آنها ایجاد می شود از این رو داشتن برنامه ویژه فعالیت های جسمانی و تمرینات ورزشی برای سلامتی و شادابی بانوان بسیار مناسب ومهم  برشمرد.

مسابقات فوتسال دختران دانش آموز مقطع متوسط استان  بمدت 4 روز در سالن 7 تیرشهر بندر عباس با شرکت 15 تیم از شهرستان های استان برگزارشد.                                

 در مسابقه فینال تیم سیریک موفق شد با نتیجه 6 بر 2 تیم رودان را شکست دهند وبعنوان  قهرمان این مسابقات دست یابد . در این بازی ها تیم سیریک با زدن 76 گل زده و 6 گل خوردن ضمن قهرمانی بهترین خط حمله و دفاع را کسب کرد. 

 همچنین خانم طاهره طاهری از سیریک با25 گل زدن خانم گل و بهترین بازیکن این مسابقات معرفی شد.  

مراسم استقبال از تیم قهرمان استان در محل هنرستان فنی و حرفه خلیج فارس شهر سیریک با حضور محمد فلاح کهن فرماندار سیریک،جمعی از مسئولین شهرستان و دانش آموزان و فرهنگیان طی مراسم ویژه با اهداء شاخه گل و جوایزی به اعضای تیم و کادر سرپرستی برگزار شد.

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 11:16 |

نماینده ولی فقیه در استان گفت:

ایجاد بصیرت بهترین ابزار برای مقابله با شیاطین ( جن و انس )است.

همایش وحدت و بصیرت علمای شیعه و سنی شرق استان با حضور حاج آقا نعیم آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس ، محمد فلاح کهن فرماندار سیریک ، امام جمعه اهل سنت قشم ،مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ، جمعی از علمای شیعه و سنی شرق استان و مسئولین شهرستان سیریک و دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان سیریک با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و سخنرانی در محل سالن مدرسه شبانه روزی حضرت امام رضا (ع) شهر سیریک برگزار شد.

 در این همایش نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس گفت: آنچه امروز در جهان اسلام باید بیشتر از هر زمانی بین گروهها و احزاب تاکید و حفظ شود وحدت میان شیعه و سنی است،   

        

حاج آقا نعیم آبادی با بیان اینکه ایجاد بصیرت را بهترین ابزار برای مقابله با شیاطین ( جن و انس) دانست افزود: گرفتارهای دولت های عربی  و بویژه کشورهای مصر ، لیبی ، تونس را ناشی از بی بینشی آنها عنوان کرد و گفت:  اگر در جامعه بصیرت باشد محال است وحدت نباشد و هر کجا که اختلاف باشد نتیجه بی بینشی و عدم بصیرت است.

نماینده ولی فقیه اضافه کرد: بزرگترین معضل وحدت میان مسلمان شیعه و سنی را  بروزجامعه وهابیت با افکارهای خرافی و غیر منطقی و غیر اسلامی دانست .

حاج آقا نعیم آبادی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مبارزه با مشروبات الکلی و بازگو کردن معایب و آثارات مخرب آن بر روح و جسم  انسان را از وظایف مهم روحانیون شیعه و سنی برای مردم بویژه جوانان و نوجوانان جهت جلوگیری از بوجود آمدن معضلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه برشمرد.  

 وی اظهار داشت: ضرورت حفظ وحدت بين مسوولان و آحاد مردم را ناشي از الزامات پيشرفت همه‌جانبه و بهره‌گيري از فرصت‌هاي فراملي دانست و  افزود: اتكا به محوريت رهبري بر اساس رهنمودها و تدابير ايشان و رعايت مرزهاي قانوني و اخلاقي مي‌تواند از تبديل اختلاف سلايق و تنوع ديدگاه‌ها به اختلاف و تفرقه پيشگيري كند .

در این همایش همچنین محمد فلاح کهن فرماندار سیریک و امام جمعه اهل سنت قشم سخنانی در باره وحدت اسلامی و بینش و بصیرت اسلامی و تاکید بر هوشیاری و حفظ وحدت و بیداری از نفوذ دشمنان در میان امت اسلامی برای ایجاد شکاف و اختلاف میان مسلمانان بیان کردند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در سه شنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 13:15 |

بخشدار بمانی گفت:

بیش از مبلغ ۵ میلیارد ریال  اعتبار به بخش عمران دهیاری های بخش بمانی شهرسیتان سیریک واگذار شده است.

همایش دهیاران بخش بمانی شهرستان سیریک با حضور احمد ملاحی بخشدار بمانی ، مهندس سعدینی سرپرست اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ، صالحی کارشناس امور زمین و واگذاری زمین در محل بخشداری بمانی واقع در بندر کوهستک بمنظور پیشبرد اهداف بهسازی مسکن روستایی ، مقاوم سازی و ایمنی منازل ، بررسی مشکلات و مسائل حوزه روستاها برگزار شد.

در این همایش بخشدار بمانی گفت: از اول سال تا کنون مقدار 86 هکتار زمین برای احداث شهرک های مسکونی در روستاهای بندر کوهستک ، روتان ، گچینه پائین ، کنارجو و شهید مردان برای متقاضیان واگذار شده است.                                                                                                               

احمد ملاحی افزود: در بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی نیز تعداد 314 واحد  مسکونی با اعتبار بالغ بر چهار میلیارد و چهارصد میلیون ریال تا کنون در این بخش احداث شده است.           

وی همچنین اضافه کرد: مبلغ 5 میلیارد ریال برای اجرای فاز دوم طرح های هادی روستایی روشنایی معابر ، بوستان روستایی ، آرامستان ، ساختمان دهیاری ، خرید ماشین آلات  و خودروهای زباله کش شامل بیلبکهو ، تراکتور ، خودرو نیسان ، موتور سیکلیت و موتور زباله کش به دهیاریها ی  این بخش واگذار شده است.                                         

 ملاحی با بیان  اینکه دهیاران در سطح روستاها  نماینده  دولت در راستای اجرای سیاست های کلی نظام میباشند اظهار داشت : یکی از مهمترین وظایف دهیاران بهبود وضع زیست محیطی روستا ،كمك به شورا در خصوص بررسی و شناخت كمبودها ، نیازها و نارسایی های اجتماعی ، اقتصادی ، عمرانی ، بهداشتی ، فرهنگی ، آموزشی و امور رفاهی روستا و تهیه طرح ها و پیشنهادهای اصلی و عملی ،تشویق و ترغیب روستاییان به انجام اقدامات لازم در جهت رعایت سیاست های دولت ، مشاركت و همكاری با شورا در جهت پیگیری اجرای طرح های عمرانی اختصاص یافته به روستا فراهم نمودن زمینه ایجاد خیابان ها ، كوچه ها ،میدان ها ، پارك ها ، فضاهای سبز ، ورزشی و آموزشی و مراكز تفریحی عمومی و توسعه معابر و ... برشمرد.

بخش بمانی با جمعیت 14 هزارنفری  20 روستا و 12 دهیاری دارد که در فاصله 30 کیلومتری شمال شهر سیریک قرار دارد.   

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 12:35 |
فرماندار سیریک:

مربيان امور تربيتي،  ميراث دار انبيا و اسطوره‌هاي خدمت به جامعه هستند.

بمناسبت هفته امور تربیتی مراسم گرامیداشت و تجلیل از مربیان نمونه امور تربیتی و تربیت بدنی و دانش آموزان دارای عناوین برتر پرورشی شهرستان سیریک با حضور محمد فلاح کهن فرماندار سیریک ، قلندری مدیر آموزش و پرورش ، محسنی و ملاحی بخشداران مرکزی و بمانی فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولین و معتمدین و بازنشستگان فرهنگی و دانش آموزان  با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری در محل سالن دبیرستان حضرت امام حسن عسکری (ع) بندر کوهستک برگزار شد.

در این مراسم فرماندار سیریک گفت: مربي واقعي انسان و همه موجودات جهان پروردگار عالم است و مربيان امور تربيتي، را ميراث دار انبيا و اسطوره‌هاي خدمت به جامعه بشریت دانست كه با تكيه بر ايمان و عقيده قلبي خود هميشه در انديشه گشودن چشم‌هاي خواب‌آلود در مسير  زندگی در فکر و اندیشه ساختن نسلی معتقد ، با ایمان و بانشاط میباشند.

محمد فلاح کهن افزود: امروزه يكي از گروه‌هاي مهم و سرنوشت‌ساز جامعه، گروه دانش‌آموزی است و نقش دانش آموزان و مربیان تربیتی را در مملکت اسلامی  در جهت اعتلای علم و دانش ، معرفت اسلامی و رشد و شکوفایی جامعه و پاسداری واقعی از ارزش های اسلامی و انقلاب و فردای ایران بسیار تاثیرگذار و با اهمیت دانست.

وی اظهار داست: در خصوص جايگاه انسان بايد گفت كه خلقت او به منظور تكامل و رشد معنوي است كه هدف از بعثت انبياي الهي به ويژه خاتم پيامبران حضرت محمد (ص) تكميل فضايل اخلاقي و فراهم كردن تجهيزات اين رشد و كمال است.
از طرفي تربيت و اخلاق در ساختار شخصيت انسان نقشي تعيين كننده دارد که بدون آن آدمي به خير و كمال و به سعادت دنيوي و اخروي دسترسي پيدا نمي‌كند.

دادخدا قلندری مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز بیان کرد: تربیت يكي از شاهراه‌هاي حيات هر جامعه است و دانش‌آموزان  هر كدام نقش مهمي در حيات و پويا بودن جامعه دارند، لذا  اگر دانش‌‌آموزان  به خوبي تربيت شوند و داراي فضايل اخلاقي و معنوي باشند میتوانند در بالندگي و پيشرفت هر شاخه ای از جامعه سهم بسزایی ایفاد نمایند.

همچنین در این روز نمایشگاه صنایع دستی  ، غذایی و آثار و دستاوردهای علمی ، پژوهشی ، فرهنگی ،هنری  دانش آموزان شهرستان سیریک در قالب 14 غرفه به مدت 3 روز در محل سالن دبیرستان حضرت امام حسن عسکری (ع) بندر کوهستک در دو نوبت صبح و عصر برای بازدید اولیا و دانش آموزان دایر شد..                                             

 در  در پایان این مراسم از 70 مربی نمونه تربیتی و تربیت بدنی شهرستان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در چهارشنبه یازدهم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 10:8 |

مدیر امور اراضی استان گفت:

زمین مهمترین نقش در تامین امنیت غذایی نسل های آتی  دارد.

اولین همایش آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات امور اراضی و حفظ کاربری کشاورزی شهرستان سیریک با شرکت محمد فلاح کهن فرماندار ، مدیر امور اراضی استان ، محسنی بخشدار مرکزی و ملاحی بخشدار بمانی ، جمعی از مسئولین و معتمدین و ریش سفیدان و دهیاران شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری سیریک برگزار شد.

در این گارگاه  مدیر امور اراضی استان گفت: خداوند زمین را بعنوان موهبتی بزرگ و امانت در اختیار انسان قرار داده  تا بر روی آن استقرار یابد و از این طریق  امرار و معاش سازد  و آنرا  به نسل های بعدی دست به دست سالم بسپارند.

مهندس صمصام پورافزود:بمنظور تامین امنیت غذایی نسل های آتی و حفاظت از اراضی زراعی و باغی و  افزایش بهره وری اراضی کشاورزی طبق قانون مجلس شورای اسلامی هر گونه تغییر کاربری اراضی بدون مجوز را ممنوع دانست.

وی اضافه کرد: برای متخلفین اراضی زارعی و باغی نظیر قلع و قمع، جریمه نقدی یک تا سه برابر قیمت کارشناسی روز کاربری مورد نظر و کارمندان دولت به انفصال از خدمت و حبس از یک تا 6 ماه  مجازات برای آنها برشمرد.

مهندس عبدالصمد صمصام پور با بیان اینکه مرجع تشخیص زراعی و باغی بودن اراضی کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی است خاطرنشان کرد: اجرای قانون زمانی اثر بخش است که تمام افراد جامعه در برابر آن احساس مسئولیت پذیری و نسبت به اهمیت و ضرورت آن عمل نمایند دانست.

وی همچنین مصادیق تغییر کاربری را شامل ساخت بنا ، دپوی شن و ماسه سنگ ، خاک برداری حفر گودال ، دفن زباله ، رها سازی فاضلاب و دیوار کشی دور باغ ها  و هر گونه اعمالی که اراضی کشاورزی را از استمرار فعالیت کشاورزی خارج سازد عنوان کرد.

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در سه شنبه دهم اسفند ۱۳۸۹ و ساعت 8:48 |