اسفندیاری:

آموزش و پرورش رکن اساسی توسعه است

فرماندار سیریک: اجرای طرح های ابتکاری و خلاقانه در مدارس ذوق و شوق معلمان برای انتقال مطالب علمی و فرهنگی دانش آموزان بسیار لازم و ضروی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیریک ،محمد اسفندیاری در آئین سرکشی از از این مراسم و مدرسه روستای میشی گفت: آموزش و پرورش برای فرد و جامعه امری ضروری و مفید است و بر کسی پوشیده نیست که دین مبین اسلام بیش از ادیان دیگر به اهمیت آموزش توجه داشته و گویی رسالت اساسی دین اسلام آموزش و تزکیه نفس انسان بوده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک  افزود:آموزش و پرورش رکن اساسی توسعه است وآموزش افراد نوعی سرمایه گذاری ملی است و هر کشوری که در این راه تلاش بیشتری نماید بدون شک از رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی بیشتری در آینده برخوردار خواهد شد.

وی با بیان اینکه سرمایه انسانی که در نتیجه آموزش حاصل می شود از مهمترین عوامل رشدو توسعه اقتصادی در هر جامعه است اظهار داشت: در جامعه اي که علم و دانايي محور توانمندي و توسعه جوامع بشري باشد ارتقاي کيفي آموزش و تربيت نسلي پرسشگر و خلاق امري ضروري دانست.

محمد اسفندیاری ابراز داشت: در قالب طرحی ابتکاری و با هدف ایجاد انگیزه و شور و نشاط و خودباوری دانش آموزان دبستانی در کنار والدین این طرح اجرای شد.

ابوالفتح گرجی پور نیز در آئین سرکشی از این مراسم ابراز داشت:  دبستان  دخترانه حضرت سمیه (س) شهر سیریک در یک برنامه ابتکاری طرح یک روز بدون کیف را با حضور دانش آموزان و والدین در مدرسه همراه با اجرای برنامه های عملی  بویژه وسایل دور ریختنی برگزار کرد.

 

این  مسئول بیان کرد: این طرح با هدف ایجاد موقعیت و زمینه بروز خلاقیت ، تنوع در برنامه آموزشی و پرورشی دانش آموزان ، دست ورزی و مهارت ورزی در یک فضای شاداب ، استفاده از وسایل دوریختنی برای ساخت وسایل کاردستی  ، تشکیل نمایشگاه فعالیت های دست ساز دانش آموزان و والدین  است.

گرجی پور خاطرنشان کرد:دبستان حضرت سمیه (س) شهر بندر سیریک یکی از دبستان های نمونه شهرستان سیریک و استان هرمزگان است و بارها بخاطر عملکرد بسیار خوب در آموزش و اجرای طرح های ابتکاری و خلاقانه مورد تشویق والدین ،مدیران شهرستانی و استانی قرار گرفته است.

+ نوشته شده توسط قورچی زاده در دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ و ساعت 14:59 |